Kokį maišytuvą plautuvei rinktis?

[vc_row type=”in_container” full_screen_row_position=”middle” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” top_padding=”30″ overlay_strength=”0.3″ shape_divider_position=”bottom” bg_image_animation=”none”][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_link_target=”_self” column_shadow=”none” column_border_radius=”none” width=”1/1″ tablet_width_inherit=”default” tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][vc_column_text]

Virtuvinis maišytuvas – maža, tačiau labai svarbi virtuvės dalis. Virtuvėje tai vienas iš dažniausiai naudojamų prietaisų. Įrenginėjant naują virtuvę ar renovuojant senąją, teisingas maišytuvo pasirinkimas leis džiaugtis šiuo pirkiniu ir išnaudoti visus jo teikiamus privalumus. Dažnas pirkėjas neturi laiko analizuoti rinkoje esančius gamintojus bei jų gaminamus maišytuvų modelius. Iš siūlomų maišytuvų gausos dar reikia išsirinkti patinkantį bei tinkantį Jūsų virtuvėje maišytuvą, todėl tokie labai svarbūs aspektai kaip maišytuvo praktiškumas, ilgaamžiškumas, garantinis aptarnavimas, dydis ar funkcionalumas, lieka užmiršti. Šiame straipsnyje padėsime apsispręsti dėl virtuvinio maišytuvo spalvos bei formos.

    Maišytuvo spalva – kokią pasirinkti. Plautuvės maišytuvo spalva individualus sprendimas priklausantis nuo Jūsų plautuvės, virtuvės stiliaus, norų bei galimybių. Štai keletas patarimų, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį:

  • Chromo spalvos maišytuvas – tai dažniausiai pasitaikantis ir pasirenkamas variantas. Lyginant su to paties modelio kita spalva, chromuoti maišytuvai dažnai būna šiek tiek pigesni. Šios spalvos maišytuvo pagrindinis trūkumas – priežiūra. Ant blizgaus maišytuvo paviršiaus matosi pirštų antspaudai ir kalkės. Chromas gražus atspalvis, tačiau, kaip jau minėjome, maišytuvas virtuvėje naudojamas itin dažnai, todėl norint, jog nesimatytų pirštų antspaudų ar lašelių, jį pastoviai reikia valyti.
  • Nerūdijančio plieno spalvos maišytuvas – tai kur kas praktiškesnė spalva. Yra du maišytuvų tipai: pilnai nerūdijančio plieno korpuso arba žalvario korpuso su nerūdijančio plieno atspalviu. Nors kainos aspektu šie maišytuvai kainuoja šiek tiek brangiau, tačiau dėl jų matinio paviršiaus, pirštų antspaudai praktiškai nesimato. Nerūdijančio plieno atspalvio maišytuvo paviršius yra maždaug 2,5 karto atsparesnis įbrėžimams lyginant su chromo padengimu. Nerūdijančio plieno korpuso maišytuvo paviršius yra lengviau pažeidžiamas, tačiau pažeidimai neturi įtakos pačio maišytuvo išvaizdai.
  • Spalvotas maišytuvas – šie maišytuvai yra padengti prie plautuvės priderintomis spalvomis, tad suteikiama galimybė turėti vientisą plautuvės ir maišytuvo dizainą. Kaip pavyzdys, Franke BAT 750 maišytuvas, kuris gaminamas pagal visas dešimt Franke spalvų, kaip ir akmens masės plautuvės.  Ant tamsaus atspalvio maišytuvo vandens valdymo svirtelės ilgainiui pradeda matytis vandens nuosėdos, todėl jie reikalauja šiek tiek daugiau priežiūros. Maišytuvo ir plautuvės atspalvis yra beveik identiškas, tačiau norime atkreipti dėmesį, jog dėl medžiagų skirtumo jie nėra absoliučiai vienodi.

Maišytuvo forma. Maišytuvo formą rekomenduojame rinktis atsižvelgiant į Jūsų interjero visumą. Jei virtuvės interjere vyrauja apvalios formos arba Jums patinka klasika, tuomet vertėtų rinktis kablio formos maišytuvus. Jei virtuvėje vyrauja kampuotos formos, Jums tiks L formos maišytuvai. Bet kokiu atveju rekomenduotina, jog maišytuvas būtų derinamas prie Jūsų plautuvės formos ir gylio.   Su maišytuvo forma labai susijęs maišytuvo aukštis.  Jei turite negilią plautuvę nesirinkite aukščiausių ir pačių žemiausių maišytuvų. Jums aktualus maišytuvo aukštis nuo plautuvės padėklo iki vandens išbėgimo aeratoriaus. Žemas maišytuvas yra nepatogus, nes po juo negalima pakišti didesnių puodų, indų ir kt.

Vandens taškymasis. Norime atkreipti dėmesį, jog taškymasis priklauso nuo 3 aspektų: srovės bėgimo stiprumo, srovės sumaišymo su oru, vandens kritimo aukščio. Net jei Jūsų maišytuvas yra aukštas, tai nereiškia, jog jis taškys vandenį. Esant stipriai vandens srovei nuo arti aeratoriaus esančių paviršių vanduo taškysis labiau, nei esančio toliau. Jei vanduo aeratoriuje maišomas su oru, krentantis vanduo bus su purslais, todėl atsimušęs į paviršių jis mažiau atšoks. Vandens srovės stiprumas reguliuojamas ne tik maišytuvo rankenėle, bet ir žarnelių pajungimo vietose, kuriose dažniausiai būna sumontuoti kampiniai ventiliai.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row type=”in_container” full_screen_row_position=”middle” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” top_padding=”30″ overlay_strength=”0.3″ shape_divider_position=”bottom” bg_image_animation=”none”][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_link_target=”_self” column_shadow=”none” column_border_radius=”none” width=”1/1″ tablet_width_inherit=”default” tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][vc_column_text]

Žemiau pateikiame Jums keletą pavyzdžių, kokių skirtingų modelių maišytuvų yra, tačiau didesnį ir platesnį asortimentą rasite šioje nuorodoje.

[/vc_column_text][nectar_cta btn_style=”see-through” heading_tag=”h5″ text_color=”#f3cc28″ link_type=”new_tab” alignment=”right” link_text=”Peržiūrėti” url=”http://www.laikasnamams.lt/santechnika/maisytuvai/maisytuvai-plautuvems/”][/vc_column][/vc_row]