“Naujakurys” II dalis – Potinkinės dėžutės ir atlikti darbai

Projektas “Namučiai“

Pirmojoje straipsnių dalyje nepristatėme paties projekto. Tai „Namučiai“, esantys netoli Kauno, Jonučių II kaime. Vieta mums pažįstama ir patikusi, todėl ir nusprendėme čia įsigyti namus. Pats projektas vystomas etapais – pirmame etape numatyti 4 daugiabučiai, vėliau juos plečiant iki 12 (bent jau mūsų žiniomis). Šalia kvartalo jau yra išvystyti keli senesni projektai, tad pati gyvenvientė nėra visiškai nauja.

Situacijos atnaujinimas – atlikti darbai

Patys situaciją vertiname vidutiniškai, nes nuo pirmojo filmuko praėjo apie 3 savaitės, ir manau, kad buvo galima padaryti daugiau darbų. Tačiau reikia įvertinti, jog darbus atlikome patys, vakarais ir savaitgaliais, teko luktelti santechniko bei elektriko.

Atlikti darbai:

  • Susidėliojome sąmatą ir ko reikia gipsinių lubų montavimui, nusipirkome ir susinešėme medžiagas į butą.
  • Kadangi pagrindinės sienos yra padengtos mikrocementu, jas buvo patarta pasišveisti, jog vėliau glaistymas vyktų sklandžiau. Tai pareikalavo minimalių investicijų ir nemažai laiko, tačiau tikiuosi, jog tai padės sutaupyti laiko ir jėgų vėliau.
  • Santechnikas sumontavo potinkines dalis vonios maišytuvui, praustuvo maišytuvui bei pakabinamam klozetui.
  • Sudėtingiausias ir daugiausiai pastangų pareikalavęs darbas – rekuperacinė sistema.

Įdomiausia dalis – santechnika

Visuomet savo klientams kartojame tą pačią žinutę, nes ji aktuali – būtina planuoti, ką norėsite matyti ir kokius sprendimus turėti vonios kambaryje. Jei nusprendėte, jog norite minimalaus ir modernaus dizaino, greitesnės priežiūros – rinksitės pakabinamą klozetą bei potinkinius maišytuvus. Priėmę sprendimą, nedelsiant turite pasidomėti, kokius techninius sprendimus galite panaudoti, koks dizainas ir kainų lygis Jums priimtinas.

Yra ne vienas gamintojas, kuris gali pasiūlyti sprendimų, tačiau potinkines dėžutes turėsite montuoti dabar, o joms tinkamos virštinkinės (apdailinės) dalys bus tik po plytelių išklijavimo, todėl skirkite laiko, jog nereikėtų gailėtis ateityje.

Mūsų atveju, mes pasirinkome Ideal Standard gamintoją, tiek WC rėmą, tiek maišytuvus. Mums tiko tam tikri techniniai sprendimai, patiko gaminių dizainas, radome tinkamas apdailinių dalių formas bei spalvas. Visos įrangos sąmata atitiko mūsų galimybes.

Šiek tiek plačiau dėl potinkinio rėmo klozetui: rėmui 10 metų garantija, bakeliui – 5 metų garantija. Atsarginių dalių tiekimas užtikrintas 25 metams.  Per 50 metų jų parduota virš 5 milijonų, taigi darau prielaidą, kad Ideal Standard yra savo srites ekspertai, todėl galiu pasitikėti jų gaminių kokybe bei servisu.

Dažnas klausimas: kokio gylio sienos reikia, norint sumontuoti potinkines dėžutes bei WC rėmus? Tai priklauso nuo Jūsų pasirinkto gamintojo, tačiau paprastai dušo/vonios maišytuvo potinkinės dalies (ji gali būti vadinama easy box, ibox, smartbox, ideabox) montavimo gylis siekia 7-11 cm. Praustuvo maišytuvo potinkinė dalis yra siauresnė, todėl sienos gylio pakanka nuo 3,5 cm iki 5,5 cm.

Ideal Standard potinkinė dėžutė – montavimo galimybės sienoje

Sensorinis klavišas Ideal Standard Symfo

Lyginant su mechaniniais klavišais šis sprendimas yra mažiau populiarus dėl dviejų priežasčių: sensorinių klavišų kaina yra gerokai aukštesnė, o jų montavimas turėtų būti suplanuotas dar montuojant potinkinį rėmą klozetui. Reikia įsigyti transformatoriaus ir laido komplektą ir jį nuo rėmo išvesti į vietą, kur būtų suplanuotos revizinės durelės. Šią montavimo vietą praleidus, vėliau jau nebelieka galimybės turėti sensorinį mygtuką.

Pats nuleidimo klavišas turi baltą arba juodą stiklą, yra tinkamas montuoti ir į standartinį, ir į ploną rėmą (kaip ir mano atveju). Papildomai reikia įsigyti transformatoriaus komplektą.

Apie rekuperacinę sistemą ir jos montavimo ypatumus kviečiame skaityti čia:  www.interjerofabrikas.lt