Kaip paruošti vietą standartinei dušo kabinai?

Standartinėmis dušo kabinomis vadinamos tos, kurios pritaikytos standartinių išmatavimų padėklams, kurie gali būti ne tik kvadratiniai 80×80 cm, 90x90cm, 100×100 cm ar 80х120 cm dydžio, bet ir penkiakampiai ar pusapvaliai. Atėjus metui įsirengti tokią kabiną, dažniausiai susiduriama su šiais klausimais:

  • Kaip žinoti, kiek vietos kabinai reikės?
  • Kaip klijuoti plyteles dušo zonoje?
  • Kaip turi būti paruošta dušo erdvė?
  • Kaip ir kur turi būti suformuotas nuolydis?

Kaip žinoti, kiek vietos kabinai reikės?

Prie standartinės dušo kabinos specikacijų visuomet rašomi jos matmenys. Tik, skirtingai nei įprastai galvojama, jie nurodo ne dušo sienelių plotį, bet kabinos tinkamumą padėklui. Pavyzdžiui, jei santechnikos salone prie parduodamos dušo kabinos nurodyta „90×90“, tai reiškia, kad dušo kabina tinkama 90x90cm padėklui. O štai dušo sienelės plotis tokiu atveju keliais centimetrais mažesnis – sieks maždaug 88 centimetrus.Taip matmenis nurodo visi dušo kabinų gamintojai, laikydamiesi priimto standarto. Dušo kabinos gaminamos kiek mažesnės, tačiau standartiškai jos vadinamos „80х80“, „90×90“ ir taip toliau. Matmenys pateikiami kartu su slenkstuku, kuris dedamas aplink dušo kabiną arba priešais dušo duris. Jo dydis – apie 19 milimetrų. Iš nurodytų matmenų atėmus slenkstuko dydį gaunami stiklo išorės matmenys.

Tikslūs stiklo išorės matmenys pateikiami prie kiekvieno gaminio mūsų tinklapyje ar kataloge. Jie žymimi A ir B raidėmis.A kraštinėje visada žymimos durys. Pvz., dušo kabinos KRISTINA ant standartinio padėklo 90х90 cm reguliavimo ribos yra 879-888 mm (A/ B).

PRISIMINKITE:
Prieš atskirdami dušo kabinos erdvę plytelėmis ar kitaip ją apipavidalindami, įsitikinkite, kokių matmenų bus dušo sienelės, nes dušo kabinų specikacijose matmenys reiškia ne jų plotį, o tinkamumą padėklui.

Kaip klijuoti plyteles dušo zonoje?

Dažnai dušo erdvės plotas išklijuojamas išraiškingomis, kitų spalvų nei visas vonios kambarys plytelėmis – reljefinėmis, turinčiomis kitokį paviršių, ar raštą.

Tvirtinant dušo sienelę arti plytelių krašto, atsiranda didelė tikimybė, jog plytelės nuskils. Jų plokštumos kraštai nėra skirti apkrovai atlaikyti, be to juose būna mažiau klijų, todėl plytelę gręžiant ties jos kraštu, nuskilimas garantuotas beveik visada.Prisiminkite! Kad montuojant kabiną neskiltų plytelės, dušo sieneles rekomenduojame patraukti bent per 5cm nuo plytelių krašto, o meistrams priminti,kad toje vietoje bus tvirtinama konstrukcija. 5 cm – pakankamas atstumas nuo plytelių krašto, kad jos neskiltų gręžiant dušo kabinos sienelės įtvirtinimą.Jei plytelės atskirtos iškiliu dekoru ar kitu išraiškingu elementu, dėl kurio dušo sienleių negalima priglausti prie sienos, reiktų iš anksto įvertinti kaip bus montuojama dušo kabina.

Jei dekoro elementas ir jo iškilumas didesnis nei pusė centimetro, montavimo metu jį reikės pjauti, kad stiklas būtų sumontuotas tinkamai ir sandariai. Jei dekoro iškilumas iki 0,5cm, rekomenduojame rinktis gaminius, kurie prie sienos tvirtinami su PVC tarpine, pvz. kolekcijų Brasta Glass “Be ribų” “Harmonija” modelius.

Kaip turi būti paruošta dušo erdvė?

Neretai klientai klijuodami grindų plyteles suformuoja slenkstį iš grindų plytelių, apsidrausdami nuo galimo vandens pratekėjimo. Rekomenduojame bortelio plotį formuoti ne mažesnį nei 5cm, taip turėsite galimybę rinktis iš platesnės dušo kabinų kolekcijų pasiūlos, o sumontuota kabina bus stabilesnė ir sandaresnė.

Kaip ir kur turi būti suformuotas nuolydis standartinei kabinai?

Norint standartinę, t.y. 80×80 cm, 90×90 ir t.t. dušo kabiną montuoti ant plytelių, jo sandarumui didelę įtaką turi teisingai suformuotas nuolydis. Jį rekomenduojama pradėti formuoti atsižvelgus į pasirinkto dušo kabinos modelio reguliavimo ribas, nurodytas specikacijoje.

90 ar 100 cm dušo erdvės plotui tinkamas nuolydis į trapą ar lataką turėtų siekti iki 1,5 cm. Jei nuolydis didesnis, jis bus juntamas stovint ir atsiras didesnė tikimybė paslysti.

Atkreipkite dėmesį į varčią

Standartinių dušo kabinų durų varčia yra 60 cm pločio – tiek vietos reikia tam, kad kabinos durys atsidarytų ir užsidarytų lengvai. Todėl perkant standartinę dušo kabiną, ne mažiau svarbu įvertinti ar teisingai pasirinkote durų atsidarymo kryptį – ar nebus kliūčių atidarant duris dėl šalia esančio klozeto, spintelių, lango ar kito jūsų vonios kambario interjero elemento.