Maišytuvai pritaikyti kombinuotam veikimui kartu su filtravimo sistemomis

Filtravimo sistema namuose – puikus pasirinkimas besidomintiems sveika gyvensena, arba turintiems ne itin geros kokybės geriamąjį vandenį. Mes nesistengsime gilintis į įvairius filtravimo būdus, bei kuri filtravimo sistema yra pati geriausia, tačiau peržvelgsime filtravimo sistemos panaudojimo galimybes. Apie jų naudą yra įvairių nuomonių, tačiau nusprendusiems įsirengti filtravimo sistemą iškyla papildomų klausimų. Į keletą iš jų pabandysime atsakyti šiame straipsnyje.

Noriu filtruoto vandens, tačiau neturiu vietos statyti didelę filtravimo sistemą?

Šioje situacijoje, rekomenduojame įvertinti kam tiksliai jūs naudosite filtravimo įrengimą, ar viso būsto vandens filtravimui, ar tik geriamam vandeniui. Jei norite tik geriamo filtruoto vandens, tai fitravimo sistemą galim montuoti po kriauklę. Jos yra tikrai kompaktiškos, o jų filtrų keitimas priklauso nuo vandens užterštumo ir naudojimo intensyvumo.

Ar filtruotam vandeniui reikalingas atskiras kranas? Ar yra galimybė pajungti įprastą ir filtruotą vandenį viename maišytuve?

Dėl natūralaus nežinojimo apie virtuvės technikos naujoves, savo namuose žmonės įsirenginėja geriamo vandens filtravimo sistemas, kurios jungiamos į atskirą kranelį. Šis papildomas kranas yra nepatogus ir dažnai gadina bendrą virtuvės vaizdą. Todėl didieji santechnikos ir virtuvės technikos gamintojai šią problemą pašalino, sukurdami maišytuvus veikiančius kombinuotai kartu su filtravimo sistemomis. Tokio tipo maišytuvuose yra 2 atskiros ir tarpusavyje visiškai nesusijusios vandens išbėgimo sistemos. Šios sistemos valdomos ant maišytuvo esančiomis atskiromis rankenėlėmis. Dauguma tokio tipo maišytuvų yra parduodami kartu su filtravimo sistemomis, tačiau jei Jūs jau esate sumontavę filtravimo sistemą, galite rinktis vien tik maišytuvą, be pačios filtravimo sistemos.

Kokie filtrai yra maišytuvuose? Kaip dažnai reikia juos keisti?

Skirtingi gamintojai naudoja skirtingas filtravimo sistemas, todėl ir jų filtravimo lygis bei kokybė skiriasi. Tokie gamintojai kaip Franke ar Grohe, naudoja filtravimo sistemas, kurių pagrindas yra aktyvioji anglis, tačiau pats filtrų vidus yra kur kas sudėtingesnis. Jį sudaro keli lygmenys, filtruojantys skirtingas vandens ypatybes.

Franke Wellfresh maišytuvo filtro pavyzdys:

  • pirmoji filtracija – mechaninis smulkių dalelių sulaikymas;
  • antroji – jonų keitiklis, kurio paskirtis sumažinti vandens kietumą bei kalkių, chloro, geležies ir kitų sunkiųjų metalų kiekį vandenyje;
  • trečioji – filtravimas aktyvia antibakterine anglimi su sidabro jonais pašalina kvapus, skonio priemaišas ir pesticidus;
  • ketvirtoji – mechaninis filtras šalinantis itin mažas daleles, esančias vandenyje.

Visa ši filtravimo sistema yra itin maža, todėl puikiai telpa po plautuve su kitais, buičiai reikalingais daiktais.

Visų filtravimo sistemų filtrai turi būti prižiūrimi. Norint efektyviausio filtravimo reikia keisti kasetes, kurios keičiamos kas 3-6 mėnesiai, priklausomai nuo vandens kokybės ir naudojimosi dažnumo. Kasetės perkamos atskirai. Filtrų priežiūrą palengvina ir naujosios technologijos. Kaip pavyzdį galima pateikti Grohe maišytuvus su filtravimo sistemomis. Šių maišytuvų komplektacijose yra minimali elektros instaliacijos dėžutė, siunčianti signalą į maišytuvo rankenėlę apie filtro būklę.

Labai dažnai susiduriame su klausimu: “Ar reikalinga filtravimo sistema visam namui ar tik geriamam vandeniui?” Ar Jūs norite gerti ir vartoti filtruotą vandenį galite atsakyti tik patys. Norėtume atkreipti dėmesį į porą niuansų.

Kaip žinia kietas vanduo kenkia buitinei technikai (skalbyklėms, indaplovėms, maišytuvams, boileriams ir kitai tiesiogiai su vandeniu susijusiai namų įrangai), todėl vandens minkštinimas būtų naudingas visiems šiems įrenginiams. Tačiau, žiūrint iš kitos pusės, su vandeniu mus pasiekia tam tikri mums būtini cheminiai elementai, kurie mums yra labai naudingi. Lietuvoje vandentiekio vanduo yra palyginti geros kokybės, todėl norėdami apsaugoti savo prietaisus, tačiau gerti įprastą vandenį, žmonės remontų arba statybos metu gali įsirengti dvi atskiras vandentiekio linijas (geriamam ir prietaisuose naudojamam vandeniui). Visgi tai reikalauja papildomų finansų, todėl ne visais atvejais žmogus tai gali įgyvendinti.