Renkamės dušo sistemą: kodėl kainos taip skiriasi?

Renovuojant ar įsirengiant vonios kambarį, svarbu apgalvoti kiekvieną detalę – tik taip sukursite nepriekaištingą interjerą ir džiaugsitės ilgai tarnaujančia santechnine įranga.Vienas mažiausiai pastebimų, bet itin svarbią funkciją atliekančių įrenginių vonios kambaryje – dušo sistema. Dušo sistema – tai visa dušo kabinos įranga: maišytuvai, viena ar kelios dušo galvutės, žarnelė, potinkinės sistemos ir kt. Renkantis dušo sistemą taupyti nereikėtų.

Tikriausiai konsultacija su specialistu turėtų būti apie Jūsų poreikius ir tik tuomet apie gaminius. Jų yra tokia gausybė, jog atrodo, kad gamintojas turi kiekvienam mūsų individualų sprendimą. Tinkamai pasirinktas gaminys kasdienių maudynių metu suteiks daugiau komforto, o ir permokėti neteks už tai ko nereikia ar nenaudojate.

Visų pirma įsirengiantiems ar renovuojantiems vonios kambarį reikėtų pasirinkti vieną iš dviejų dušo sistemų tipų:

  1. Virštinkinės, t. y. montuojamos ant apdailos medžiagų, pavyzdžiui, vonios plytelių, dušo sistemos. Jos prie plytelių tvirtinamos varžtais. Reikėtų paminėti ir virštinkines vonios sistemas, tinkamas įsirengti vonioje neturint dušo kabinos.
  2. Potinkinės dušo sistemos. Jos gali būti jau sukomplektuotos arba pagal poreikį komplektuojamos iš skirtingų tarpusavyje suderinamų dalių. Potinkinės dušo sistemos už virštinkines įprastai brangesnės.

Skiriasi ne tik kiekvienos šių sistemų įrengimas, bet ir dalys. Beje, įprastą virštinkinę dušo sistemą lengvai įrengsite jau po vonios kambario remonto (galutinis darbų etapas), o potinkinė sistema, kaip liudija ir pats pavadinimas, turėtų būti įrengta atliekant pirminius rekonstrukcinius darbus. Potinkinės sistemos neapgadinus sienų apdailos įrengti neįmanoma.

Kas iš ties lemia dušo sistemų kainą?

 

Dušo sistemos tipas: konstrukcinės dalys.

Dušo sistema su stacionaria galva ypatinga tuo, kad tai variantas „2 in 1“: ji turi ir rankinę, ir stacionarią (sumontuotą viršuje) galvutes. Šios sistemos universalesnės, stacionarių virš galvos sumontuotų galvų nereikia reguliuoti, greičiau nusiprausiama ir labiau mėgaujamasi maudynėmis duše. Dušo sistema su rankiniu dušeliu – pigesnis variantas, o dušelis nukabinamas nuo ant sienos esančio laikiklio. Jos tinka tais atvejais, kai pasirinkimo alternatyvas riboja vonios kambario aukštis ar dušo kabinos dydis arba kai dušo sistemos su stacionaria galva nenorima rinktis dėl kitų priežasčių.

Medžiagos, iš kurių pagamintos dušo galvutės.

Brangesnės – dušo sistemos, kurios pagamintos iš nerūdijančio plieno. Nerūdijantis plienas – patvari, mažiau jautri valymo priemonėms medžiaga, tad pasirinkimas – praktiškas ir ilgalaikis. Dar galima įsigyti ir pigesnių alternatyvų: plastikinių chromu dengtų dušo sistemų. Jos gerai pritaikytos stacionarioms dušo sistemoms su pakabinamomis galvutėmis, kur pažeidimo tikimybė – minimali.

Termostatas (termoreguliatorius) maišytuve.

Patariama rinktis dušo sistemą su termostato funkcija – nepatirsite temperatūros šuolių, kai pirmiausia teka ledinis, o po to, pasukus rankenėlę – jau per karštas vanduo. Paprastos dušo sistemos neturi termostato, todėl bent keliolika sekundžių užtrunkame reguliuodami reikiamą vandens temperatūrą. Įsigijus termostatinę dušo sistemą, vandens temperatūrą reikės nustatyti maudantis pirmą kartą. Po to užteks nusireguliuoti tik srovės intensyvumą. Optimalus pasirinkimas vertinantiems gerą kainą ir aukštą kokybę – termosatinė dušo sistema Hansgrohe Crometta S240.

Papildomos funkcijos.

Brangesnės dušo sistemos turi papildomų funkcijų, pavyzdžiui, masažinius purkštukus, jos gaminamos remiantis inovacijomis ir išradimais, ilgiau tarnauja, palengvina maudynes. Pavyzdžiui, vienos iš rekomenduojamų – GROHE RainShower SmartControl 360 Duo dušo sistemos – paviršius yra atsparesnis braižymuisi ir blukimui, korpusas neįkaista, žarnelė – nesusisukanti, specialus galvutėje sumontuotas varikliukas geriau paskirsto vandens srovę, purkštukai apsaugoti nuo kalkių kaupimosi, galima rinktis vieną iš kelių skirtingų srovių ir kt.

Išskirtinis dizainas.

Dušo galvutes įprastai kuria dizaineriai – jos tampa autentiškomis vonios kambario interjero detalėmis. Brangesnės originalios, pavyzdžiui, juodos matinės, stačiakampio ar kvadrato formos, krioklio pojūtį suteikiančios ir kitos netipinės dušo sistemos. Iki šiol tarp lietuvių populiariausi – maišytuvai, dušo sistemos chromuotu paviršiumi, tačiau po truputį populiarėja ir juoda santechninė įranga. Viena stilingiausių el. parduotuvės „Laikas namams“ asortimente – „Giulini“ termostatinė dušo sistema 200 mm pločio galvute. Ji padeda sukurti išskirtinį retro ar industrinio stiliaus interjerą, kuriame vyrauja balta spalva, o ją papildo juodos detalės. Dar viena alternatyva – dušo sistemos iš spalvoto nerūdijančio plieno, tačiau jos dėl itin aukštų kainų kol kas dar nepopuliarios.

Stacionarios dušo galvutės dydis.

Stacionarioji galva gali būti 10–40 cm pločio. Įprastai kuo dušo galvos skersmuo platesnis, tuo brangesnė ir pati dušo sistema. Patariama rinktis „aukso vidurį“ – sistemą su 18–24 cm dydžio galvute.

Kokybiškų dušo sistemų maišytuvams suteikiama net 5 m., o kitoms dalims – 2 metų garantija.