Bidė ar bidė dušelis prie klozeto – kurį variantą pasirinkti?

Bidė ar bidė dušelis prie klozeto – kurį variantą pasirinkti?

Bidė – savotiška praustuvės ir nedidelės vonelės atmaina, labiau intymiai higienai skirta santechnikos prekė, atsiradusi ir išpopuliarėjusi Prancūzijoje.Ir kai dar prieš 10–15 metų lietuviai, išgirdę apie bidė, skeptiškai kraipė galvas, šiandien bidė pardavimai nuosekliai auga. Jomis žmonės labiausiai susižavi po viešnagės Vakarų Europos, Pietų Amerikos šalyse – būtent čia bidė yra pačios populiariausios. Bidė dažniausiai statoma prie unitazo, retesniais atvejais – priešais jį. O kiek bidė pasiteisintų šiuolaikiniuose namuose ir ar alternatyva – dušelis prie klozeto – gali visiškai atstoti bidė?

Apie bidė arba bidė dušelius verta pasvarstyti ne tik dėl higienos, bet ir dėl ekologinio aspekto. Statistinis amerikietis per metus sunaudoja apie 50 svarų (~25 kg) tualetinio popieriaus ir atitinkamai jam išleidžia apie 243 $, o bidė leidžia sutaupyti 182 $. Taigi paskaičiuota, kad bidė vidutiniškai atsiperka per 3 metus. Vieno apsiplovimo metu sunaudojami apie 4 litrai vandens (palyginimui, nuleidžiant tualeto bakelį – apie 6 l).

Bidė – universalesnė, nei daugelis mano

Kaip ir klozetai, bidė gali būti:

  1. Pastatomos. Pastatomas bidė gali būti kiek sudėtingiau apvalyti.
  2. Pakabinamos.Pakabinamos bidė labiau tinka minimalistiniam vonios kambariui, jas paprasčiau valyti, ypač sunkiai prieinamose vietose. Taip pat įsirengus pakabinamą bidė lengviau prižiūrėti vonios kambario grindis.

El. parduotuvėje www.laikasnamams.lt tiek pakabinamos, tiek pastatomos bidė kainuoja nuo 105 eurų. Tačiau pakabinamoms bidė reikalingas potinkinis rėmas, kainuojantis papildomai (nuo 110 Eur akcijų metu), tad su įrengimu pakabinamos bidė kaina gali būti dukart didesnė.

Bidė dažniausiai parduodamos be maišytuvo, tad jį, kaip ir pačią bidė, galima priderinti prie vonios interjero. Taip pat net ir turint bidė bei siekiant maksimalaus komforto galima rinktis ant sienos tvirtinamą papildomą dušelį.

Renkantis bidė, rekomenduotina rinktis turinčią papildomą keramikos padengimą.

Norint patogiai naudotis bidė, svarbu ją sumontuoti reikiamame aukštyje, todėl jau montuojant potinkinį rėmą reikia atsižvelgti į gamintojo rekomendacijas (su minimalia paklaida).

Prie bide reikia nusipirkti sifoną, kartu rekomenduojami ir kampiniai ventiliai. Galima įsigyti bidė su dangčiais ir be jų, variantas su dangčiu – brangesnis.

Bidė privalumai:

  • Patogus naudojimas, kai norima greitai apsiprausti.
  • Maksimali higiena.
  • Universalumas – tinka ne tik intymiai higienai, bet apiprausti vaikų ar naminių gyvūnų kojas. Dažnai iš klientų, turinčių mažus šuniukus, girdime palankių atsiliepimų apie pirmajame namo aukšte įrengtus bidė.

Bidė trūkumai:

  • Netilps mažuose tualetuose / vonios kambariuose. Gyvenamųjų namų pirmajame aukšte dažnai įrengiamas tik tualetas ir nedidelis praustuvas, tad apie bidė reikėtų pagalvoti dar projektuojant namus.
  • Papildomos investicijos įrengiant bidė, įskaitant visus priedus – nuo dangčio iki potinkinės sistemos.

Bidė dušeliai

Bidė (bidete, bidetta) dušeliai pakabinami vonios kambaryje šalia klozeto, greta praustuvo taip, kad būtų pasiekiami ranka neatsistojus nuo klozeto. Jie turi specialius maišytuvus su besisukančiomis galvutėmis, galima reguliuoti vandens srovę ir intensyvumą. Taip dušelis atlieka bidė funkciją, o vanduo nuteka tiesiog į klozetą.

Į dušelio komplektą įprastai įeina maišytuvas, žarna, dušelio galvutė ir jos laikiklis (kartais – ir potinkinė sistema).

Bidė dušelių privalumai:

  • Tinka taupantiems. Leidžia sutaupyti ir vietos, ir pinigų, nes vietoj dviejų prietaisų – klozeto ir bidė – statomas tik vienas klozetas.
  • Praverčia kaip papildomas dušas norint po valymo nuskalauti klozetą ar prisipilti vandens į kibirą, kai jis netelpa po praustuvėje esančiu maišytuvu, ir panašiais atvejais.

„Laikas namams“ rekomendacija: patariame atkreipti dėmesį į klozetą su bidė funkcija – integruotu papildomu dušeliu. Jei ieškote klozeto ir bidė viename, atkreipkite dėmesį į išmaniuosius klozetus. GROHE išmanusis unitazas „Sensia Arena“ su automatiniu dangčiu turi specialiai damoms skirtą dušelį, dvigubą dušelį, vibruojantį ir masažinį purkštukus, tad net ir vienas prietaisas gali užtikrinti optimalią higieną.