Trumpa apžvalga renkantis dušo kabiną

Renkamės dušo kabiną – kas svarbiausia?

Rekonstruojant vonios kambarį, vis dažniau apsisprendžiama įsirengti ne tradicinę vonią, bet dušo kabiną. Pagrindiniai dušo kabinos privalumai – ji užima mažai vietos, todėl tinka net ir senos statybos butų ypač kompaktiškose 2,5–4 kv. m dydžio voniose. Taupant erdvę, dažniau patariame rinktis pusapvales dušo kabinas ar kabinas stumdomomis (su ratukais) durimis. Maudantis duše prireikia apie 5 kartus mažiau vandens, nei maudantis vonioje. Dušo kabinos draugiškesnės vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems sudėtinga įlipti į vonią. Maudynės duše trunka vos nuo 5 min., tad dušo įrengimas – geresnis pasirinkimas nuolat skubantiems.

Modernios technologijos

Dažniausiai dušo kabinos įrengiamos rekonstruojant vonios kambarį. Todėl prieš renkantis dušo kabiną patariame pagalvoti apie modernius sprendimus. Vonios kambaryje iš anksto galima įrengti specialią nišą dušui – prireiks tik įsigyti dušo duris.

Vertinantiems šiuolaikišką dizainą, minimalizmą ir paprastumą rekomenduojame rinktis dušo kabiną be padėklo. Tiesa, norint ją įsirengti, reikia atlikti paruošiamuosius darbus – suformuoti nuolydį, įrengti hidroizoliaciją, trapą. Visgi dušo kabiną su padėklu įrengti kai kuriais atvejais paprasčiau, o ir šis sprendimas turi privalumų, pavyzdžiui, gilius padėklus turinčios dušo kabinos gali puikiai pasitarnauti prausiant mažylius.

Taigi, dušo kabinos pagal konstrukciją gali būti:

  • Berėmės– tai grūdintas stiklas, prie sienos bei grindų tvirtinamas mažų U formos aliuminio profilių pagalba arba tiesiogiai per dušo kabinos atidaromų elementų furnitūros. Šio tipo kabinos atrodo labai estetiškai , tačiau joms reikia papildomų stiklo stabilizatorių, kad būtų užtikrintas stabilumas naudojantis.
    Pavyzdžiai: Baltijos Brasta Nora, Baltijos Brasta Viktorija
  • Pusiau rėminės, suteikiančios estetikos. Tai gaminiai, kurie profiliu tvirtinami prie sienos, tačiau nėra vidinių vertikalių profilių dušo duryse.
    Pavyzdžiai:  Ravak BLCP4, Ravak PSKK3
  • Rėminės, pasižyminčios tvirtumu bei patvarumu. Grūdintas stiklas arba plastiko užpildas montuojamas į aliuminį rėmą, kuris tvirtinamas prie sienų bei grindų. Tokios dušo kabinos pasižymi stabilumu, tačiau jos nėra tokios estetiškai patrauklios kaip berėmės. Kabinos taip pat yra sustiprintos vertikaliais profiliais, kad būtų dar tvirtesnės.
    Pavyzdžiai: Ravak SKKP 90 , Ravak SRV2-S
  1. Dušo kabinos dydis

Pačios mažiausios gaminamos dušo kabinos – apie 70×70 cm dydžio. Optimalus pasirinkimas – 90×90 arba 100×100 cm dydžio kabinos, o vonios kambaryje turintys daugiau vietos gali rinktis ir 90×120 ar net 100×200 cm dydžio dušo kabinas. Mažos dušo kabinos gali būti nepatogios stambiems, aukštiems žmonėms, tad prieš įsigyjant reikėtų pasitarti su ekspertais ir palyginti kelias skirtingų matmenų dušo kabinas.

  1. Dušo kabinos forma

  • Keturkampio formos dušo kabina yra simetriška, tinka erdvesniems vonios kambariams. Rekomenduojame atkreipti dėmesį į gana populiarų gaminį – „Baltijos brastos“ gamintą 90×90 cm dydžio dušo kabiną
    Baltijos Brasta “Kristina”

    „Kristina“. Kodėl ji populiari? Šios dušo kabinos varstomomis durimis – tvirtos, kokybiškos, pagamintos iš 6 mm storio grūdinto stiklo, itin elegantiškos, salyginai nebrangios ir lengvai prižiūrimos. Kitaip tariant, kuomet sakome, jog ieškome kainos ir kokybės santykį atitinkančios dušo kabinos – mūsų nuomone, tai yra atsakymas į Jūsų paieškas.

  • Stačiakampio formos dušo kabina suteiks dar daugiau papildomos erdvės prausiantis, tai netradicinis sprendimas mėgstantiems interjero naujoves.
  • Pusapvalė dušo kabina yra bene kompaktiškiausia, tačiau nesirinkite pernelyg mažos – prausdamiesi alkūnėmis galite kliudyti sienelę. Šio tipo dušo kabinos gali būti tiek stumdomomis, tiek varstomomis durimis. Varstomos durys skirtos didesniems vonios kambariams, o mažesniems geriausios – stumdomos dušo kabinos durys. Ieškantiems patikimos pusapvalės dušo kabinos, patariame apsvarstyti Ravak BLCP4-90 modelį. Ši dušo kabina – optimalaus dydžio, pagaminta iš kokybiškų medžiagų, nebrangi.
  1. Dušo kabinos sienelių tipas (vadinamasis užpildas)

Dušo kabinų rėmai dažniausiai gaminami iš aliuminio, o sienelės – stiklinės arba plastikinės:

  • Stilinės dušo kabinų sienelės – populiaresnės. Jos gaminamos iš nedideliems smūgiams atsparaus grūdinto stiklo. Stiklines dušo sieneles kiek lengviau prižiūrėti, lyginant su plastikinėmis. Galima rinktis stiklines dušo sieneles, dengtas specialia nano danga, arba įsigyti specialią priemonę ir sieneles danga padengti savarankiškai.
  • Plastikinės dušo kabinų sienelės. Didžiausias plastiko užpildo privalumas – mažesnė kaina. Lyginant su grūdinto stiklo, plastikinės kaip tik greičiau įtrūksta ir gali sukelti pavojų, nes, pažeidus užpildą, galima persipjauti odą. Plastikas laikui bėgant praranda blizgesį, labiau braižosi, ant jo labiau kaupiasi vandens nuosėdos ir nešvarumai.
  1. Durelių atidarymo būdas

  • Stumdomos durelės padeda taupyti erdvę, o vanduo neišbėga už kabinos ribų. Dušo kabinas su stumdomomis durimis dėl persikeičiančių elementų kiek sudėtingiau prižiūrėti.
  • Sulankstomos dušo kabinos durys atsiveria gana plačiai, jos sulankstomos į kabinos vidų, tad taip pat tinka turintiems mažus vonios kambarius, tačiau įėjimas į vidų atlenkus duris tampa sudėtingesnis.
  • Atidaromos besisukančios dušo kabinos durelės dažniausiai atsidaro į išorę. Šio tipo durelėms reikia bene mažiausiai priežiūros, tačiau daugiau erdvės, lyginant su kitomis aprašytomis.

Dar keli svarbūs niuansai prieš įsigyjant dušo kabiną

Išsirinkę dušo kabiną įsitikinkite, ar durelių atidaryti netrukdys kiti vonios kambario elementai, pavyzdžiui, šalia stovinti vonios spintelė ar jau sumontuotas praustuvas.

Atkreipkite dėmesį į gamintoją, perskaitykite atsiliepimus tiek apie patį prekės ženklą, tiek ir apie gaminius. Itin rekomenduojame čekų gamintojo „Ravak“ ir Lietuvos įmonės „Baltijos brasta“ gaminamas dušo kabinas ir sieneles.

Norėdami sutaupyti, stebėkite akcijas: tokiu būdu už žemesnę kainą pavyks įsigyti aukštesnės kokybės gaminį.  Visgi svarbiausia – neskubėkite: gerai ištyrinėkite visą dušo kabinų asortimentą iš pasirinkite visais atžvilgiais  optimalų variantą.

Taupyti įsirenginėjant vonios kambarį – tai ne rasti mažiausią kainą. Tikras taupymas yra klaidų išvengimas.