Planuojate įsigyti vonią? Trumpi ir praktiški mūsų patarimai

Kiekvienuose namuose dušas yra būtinybė. Visgi kai kurie pasirenka vonią – taip, tai neretai yra kiek prabangesnis sprendimas, tačiau laikas, praleidžiamas vonioje, yra magiškas. Romantika, apmąstymai ir, be abejo, harmonija. Ką būtina žinoti apie šiuos ramybės kampelius?

Kokių tipų būna vonios?

 

Vonios nuo savo atsiradimo pasikeitė labai smarkiai ir dabar turime daugybę skirtingų vonių tipų, tad verta žinoti, kuo jos skiriasi.

Šio tipo vonios būna įvairių formų, jos dažniausiai naudojamos ypač dideliuose vonios kambariuose ir yra pasirinkimas tiems, kas turi laisvę sau leisti šį pasirinkimą.

 

  • Montuojamos prie sienos.

Šitokias vonias yra matęs praktiškai kiekvienas. Paprastai jos yra montuojamos prie 2 ar 3 sienų pusių ir jų dizainas pernelyg nesikeitė jau daugybę metų, nors dabar vietoje plieno ar geležies yra naudojamas akrilas.

  • Kampinės ir asimetrinės vonios.

Tai – puikus pasirinkimas tuo atveju, jeigu jūsų vonios kambaryje yra ganėtinai daug vietos, kadangi tokios vonios dažnai yra net 150 x 150cm dydžio, nors yra ir mažesnių modelių, tokių kaip „RAVAK Avocado“. Kartais tokio tipo vonios turi ir masažo sistemas, tad tai gali būti puikus biudžetinis pasirinkimas sukūrinės vonios mėgėjams.

Kaip pasirinkti vonią?

 

Vonia yra ganėtinai nemažas pirkinys, kuris turėtų tarnauti gana ilgą laiką, todėl būtina ją pasirinkti tinkamai. Tiesa, tai padaryti nėra taip jau sunku, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Visų pirma, jums reikia išsiaiškinti savo poreikius: tiek dabar, tiek ateityje. Jeigu gyvenate ne vienas, reikėtų pasitarti ir su namiškiais. Pavyzdžiui, aukštesni žmonės gali norėti ilgesnės vonios, o senjorai ar neįgalieji gali nesugebėti įlipti į standartinę vonią ir jiems gali prireikti mažiau įprastų sprendimų.

Taigi, kiek vietos turėsite savo vonios kambaryje? Nuo to priklauso ypač daug. Neturintiems daug vietos galima rekomenduoti mažesnes stačiakampes vonias, tuo tarpu visi kiti turi daug didesnę pasirinkimo laisvę. Vidutinė vonia būna 150cm x 75cm dydžio, tačiau jeigu esate labai aukštas arba tiesiog norite daugiau komforto ir galite sau tai leisti – be jokios abejonės rinkitės didesnę vonią.

Savaime aišku, didelę svarbą turės ir biudžetas. Jūsų perkamos vonios kaina gali nulemti ir jos dydį, ir galimybes. Tiesa, siūlome nepagailėti šiek tiek daugiau pinigų – brangesnės vonios tarnauja šiek tiek ilgiau ir puikiai atrodo net ir po daugybės metų. Be abejo, nepamirškite paskaičiuoti ir vonios montavimo kaštus.

Kai jau išsiaiškinote šiuos niuansus, laikas pagalvoti apie vonios medžiagą. Apie kiekvienos iš jų privalumus ir trūkumus galite paskaityti mūsų puslapyje arba tiesiog atsidarykite vonios aprašymą – ten taip pat rasite visą jums reikalingą informacija. Na, ir galiausiai pasirinkite jums patinkantį dizainą, kuris tiktų jūsų vonios kambaryje. Juk išvaizda ir estetika taip pat yra labai svarbu!

Priedai vonioms

 

Kiekvienai voniai paprastai galima rasti ir daugybę priedų. Vonios sifonai, apdaila yra būtini, sandarinimo ar garso izoliacijos priedai tik suteikia vizualinių ir akustinių pranašumų, tačiau svarbiausia prisiminti, kad kai kurie priedai yra skirti tik tam tikrų gamintojų vonioms, todėl norint tinkamai pasirinkti vonios priedus, siūlome kreiptis į mus.

Geriausia vonia yra ta, kuri atitinka jūsų poreikius

 

Svarbiausia neskubėti pirkti vonią. Gerai apgalvokite savo ir namiškių poreikius bei norus. Kartais nepabijokite šiek tiek pataupyti ar pasirinkti didesnį, prabangesnį, funkcionalesnį variantą. Juk komfortas neturi savo kainos.