4 svarbūs kriterijai renkantis rankšluosčių džiovintuvą

Vonios įrangos pasirinkimas – įdomi užduotis

Išsirinkote Jums patikusią vonią, klozetą, praustuvą ir atrodo, jog jau viskas, tačiau Jums vonioje būtinas dar vienas elementas – rankšluosčių džiovintuvas arba buityje dažniau žinomas kaip gyvatukas. Renkantis džiovintuvą voniai žmonės labai dažnai daro klaidas, neįsigilindami į svarbius niuansus, dėl kurių vėliau gali patirti didelių nuostolių. Tai natūralu – juk ne kiekvieną dieną tenka įsirenginėti namus. Rankšluosčių džiovintuvo pasirinkimas yra vienas iš subtilesnių darbų, planuojant savo vonios kambarį. Reikia ne tik žinoti kokio dydžio ar spalvos norite, tačiau turite suprasti koks tipas ir rankšluosčio medžiaga Jums tinkami bei kokios būtinos papildomos dalys, norint jog jis veiktų sklandžiai. Sumontavus netinkamą rankšluosčių džiovintuvą vonioje, vėliau galite turėti papildomų rūpesčių ar nepatogumų, todėl žemiau rasite trumpus atsakymus, kurie, tikime, jog padės Jums rasti geriausią sprendimą. Mes išskyrėme 4 kriterijus, į kuriuos reikia atsižvelgti, tai rankšluosčių džiovintuvo tipas, rankšlusočių džiovintuvo dydis, rankšluosčių džiovintuvo forma, bei rankšluosčių džiovintuvo spalva.

Svarbiausias pasirinkimas – rankšluosčių džiovintuvo tipas

Mūsų nuomone, svarbiausia juos aiškiai išskirti pagal montavimo tipą, tai yra kaip jie gali būti pajungiami. Mes išskiriame tris tipus, kuriuos detaliau aprašysime.
Rankšluosčių džiovintuvai gali būti:

  1. Jungiami į šildymo sistemą;
  2. Jungiami į šildymo sistemą kartu su elektra;
  3. Jungiami tik į elektros lizdą.

Rankšluosčių džiovintuvai skirti šildymo sistemoms.
Šį tipą reikia išsamiau paanalizuoti, nes labai svarbu ar šildymo sistema bus miesto centralizuota- atvira, ar namo individuali- uždara.
A) Jei Jūs remontuojate vonios kambarį sename daugiabutyje kur yra centralizuota šildymo sistema (šildoma nuo miesto atviros, karšto vandens cirkuliacinės sistemos), tuomet Jums tinkami šie rankšluosčių džiovintuvai:

Centralizuotoje šildymo sistemoje dažniausiai montuojami S-formos gyvatukai. Taip yra dėl to, jog vanduo jais pratekėtų be trikdžių. Centralizuotoje šildymo sistemoje yra oro, todėl jai netinkami juodo metalo džiovintuvai, nes jie greitai surūdytų ir prakiurtų. Dėl tos pačios priežasties negalimos ir nerūdijančio plieno kopetėlės, nes jų virinimo taškai yra neatsparūs korozijai. Pastaba! Žalvariniai rankšluosčių džiovintuvai geriau perduoda šilumą lyginant su nerūdijančio plieno ar paprasto plieno džiovintuvais.
Svarbūs momentai, kuriuos reikia žinoti, norint statyti žalvarines kopeteles:

  • kopetėlių statymą Jums reikėtų suderinti su namo šildymo sistemą prižiūrinčia įmone.
  • žalvariniai rankšlusočių džiovintuvai turi būti įžeminti, nes kitaip dėl aplinkoje esančio krūvio gali prasidėti žalvario erozija.

B) Turint bet kokio tipo individualią šildymo sistemą, kuri yra uždara t.y. nesujungta su miesto karšto vandens cirkuliacine sistema, galima pasirinkti visų tipų rankšluosčių džiovintuvus. Techniškai tinkami juodo metalo, nerūdijančio plieno ar žalvarinio džiovintuvai. Esant indvidualiai šildymo sistemai galimi plačiausi modelių pasirinkimo bei jų pajungimo variantai.

Rankšluosčių džiovintuvas gali atlikti savo funkciją tik jei yra pajungiamas į šildymo sistemą, prie elektros arba kombinuotu būdu (tiek prie elektros, tiek ir prie šildymo sistemos). Kad Jums būtų lengviau išsirinkti norimą pajungimo būdą, mes pateikiame visų trijų varinatų aprašymus.

Rankšluosčių džiovintuvai skirti kombinuotam pajungimui.
Turint omenyje Lietuvoje vyraujantį klimatą, dėl sezoniškumo, labai populiarus variantas namuose džiovintuvą jungti nuo uždaros šildymo sistemos ir elektros tinklo vienu metu. Šaltuoju metu laiku džiovintuvai šildomi nuo šildymo sistemos, o šiltuoju – nuo elektros. Kombinuotas pajungimas yra vienas iš dažnesnių pasirinkimų, tačiau kartu tai ir brangiausias variantas. Šio tipo prijungimas prie šildymo sistemos bei elektros lizdo reikalauja pajungimo mazgo bei kaitinimo elemento su valdikliu. Rankšluosčių džiovintuvo pajungimo mazgai bei tenai nekomplektuojami su tokio tipo džiovintuvais, nes stilių, modelių ir spalvų įvairovė yra labai didelė, tad žmogui suteikiama laisvė išpildyti individualius poreikius.

Renkantis kaitinimo elementą (teną) reikėtų atkreipti dėmesį į džiovintuvo galią. Nerekomenduojama viršyti džiovintuvo galios. Jei esama abejonės dėl pasirinkimo, visuomet rekomenduojame patarimo kreiptis į mus. Jei norite tokio tipo džiovintuvo rekomenduojame rinktis pagamintus iš plieno. Šios medžiagos džiovintuvai turi plačiausią formų, stilių ir spalvų asortimentą.

Jungiami tik į elektros lizdą džiovintuvai.
Šio tipo džiovintuvai gali būti kelių rūšių:

  1. Plieniniai džiovintuvai, kurių viduje yra kaitinimo kabelis. Šie gyvatukai dažniausiai komplektuojami kartu su laidu bei įjungimo/išjungimo moduliu (žinoma tai priklauso nuo gamintojo, todėl reikėtų atidžiau pasidomėti dalimis, išsirinkus prekę). Jie tinkami į visų tipų namus, paprastai sumontuojami bei sąlyginai nebrangūs. Tačiau šios rūšies džiovintuvų pasirinkimas nėra itin platus, jie neturi gausybės atspalvių, formų ar dydžių pasirinkimo. Taip pat, dažniausiai tai nėra labai galingi džiovintuvai.
  2. Rankšluosčių džiovintuvai skirti kombinuotam pajungimui taip pat tinka ir yra pritaikomi elektrai. Tiesiog reikėtų išsirinktą džiovintuvą pripildyti šildymo sistemoms tinkamu skysčiu ir vienoje iš numatytų išėjimo angų įstatyti kaitinimo elementą su valdikliu.
    Pagrindinis šio pajungimo tipo trūkumas yra elektros kaštai.
    Pajungimas į elektros lizdą gali būti tiek virštinkinis (valdiklis turi išorinį laidą su šakute ir jungiamas į elektros lizdą), tiek potinkinis (įvadai ir laidai paruošiami dar prieš klijuojant plyteles ar kitaip dekoruojant vonios kambario sienas).

Jungiami tik į namo šildymo sistemą.
Šio tipo džiovintuvai apima tiek jau anksčiau minėtus rankšluosčių džiovintuvus (gyvatukus) tiek ir visų tipų kopetėles. Šis pajungimas yra santykinai pigiausias, tačiau turi trūkumą. Rankšluosčių džiovintuvas veikia, tik veikiant namo šildymo sistemai.

Antrasis kriterijus- rankšluosčio džiovintuvo dydis

Didesnis džiovintuvas turi didesnę šildymo galią. Rekomendacija – 100kW džiovintuvo galia skiriama 1m2 vonios kambario ploto. Tačiau jei vonios kambaryje įrengiamas grindinis šildymas, tuomet džiovintuvą galima rinktis ir mažesnės galios. Suprantama, jog džiovintuvas skirtas ne vonios kambario šildymui, o rankšluosčių džiovinimui, todėl svarbu atsiželgti ir į planuojamą kabinti rankšluosčių kiekį. Didesnei šeimai visad teks sukabinti daugiau rankšluosčių.

Trečiasis kriterijus- džiovintuvo spalva

Didžiausią spalvų asortimentą turi plieniniai džiovintuvai. Priklausomai nuo gamintojo, pasirinkimas siekia 250 atspalvių, todėl išsirinkti galės tikrai kiekvienas. Dėl įdomių formų bei žaismingų spalvų, džiovintuvai tampa ne tik vonios funkcionaliu atributu, tačiau ir dizaino elementu galerijose ar biuruose. Reikėtų atkreipti dėmesį, jog skirtingų gamintojų spalvynai skiriasi, todėl patartina spalvas rinktis pagal konkretaus gamintojo spalvų paletę. Dažniausias klientų pasirinkimas, kurį turi praktiškai visi gamintojai – balta ir chromo blizgi spalva. Šios dvi spalvos lengvai priderinamos prie kitų, vonioje esančių elementų, todėl yra taip mėgiamos.

Ketvirtasis kriterijus- praktiškos formos

Rankšluosčių džiovintuvo funkcionalumas ir patogumas – du svarbūs niuansai, todėl pasirinkti reikėtų atidžiai. Itin populiarus pasirinkimas – kopetėlių tipo džiovintuvai, turintys platesnius tarpus tarp strypelių (pavyzdžiui: Terma Simple džiovintuvas). Ant šių džiovintuvų patogu pakabinti rankšluosčius. Kabinant daugiau rankšluosčių aktualus tampa ir horizontalių strypelių išlinkimas. Estetiškai atrodo nesmarkiai nuo sienos atitraukti džiovintuvai. Patrauklus variantas – Terma Dexter džiovintuvas.

Suprantama, jog džiovintuvo dydis, spalva bei formos yra labai individualus dalykas, juolab jog džiovintuvu naudositės būtent Jūs, o ne kas kitas, todėl mūsų straipsnyje šie kriterijai yra rekomendaciniai. Sukaupus nemažą patirtį, norėjome pasidalinti praktiškomis įžvalgomis, kurios padės nenusivilti įsigijus šiuos pirkinius.

Kyla daugiau klausimų? Laukiame Jūsų laiškų – už[email protected] arba skambučių – 8 604 93329