Išmanūs klozetai – kainos, funkcijos ir palyginimas

Išmanūs daiktai keičia mūsų gyvenimą ir kasdieninę patirtį – laikrodžiai fiksuojantys mūsų biometriką, autonominiai automobiliai ar šaldytuvai sujungti su maisto parduotuve..

Technologijos jau kuris laikas egzistuoja ir vonios kambaryje. Šį kartą apžvelgsime išmaniuosius klozetus. Ar jie sukels revoliuciją, ar tai tik madingas žaislas? Kokius pasirinkimus turite 2020 metais, ką gali išmanieji klozetai ir kokia jų ateitis?

Suprantama, jog sprendimai tikrai nėra visiems, tačiau yra ir tarpinių variantų, kurie patiks, net ir konservatyvių pažiūrų žmonėms. Dažniausias uždavinys, atsakyti į klausimą – kam jo reikia, ir ar kaina atitinka tai, ką gauname.

 

Ką gali išmanusis klozetas?

Priklausomai nuo modelio išmanusis klozetas skirtas padidinti komfortą ir higieną Jūsų vonios kambaryje. Pagrindinė funkcija, be kurios neįsivaizduojamas išmanusis klozetas – bide dušelis. Tai alternatyva bidete dušeliams, montuojamiems šalia klozeto su atskiru maišytuvu, arba šalia montuojamoms atskiroms bide su maišytuvu.

Klozetas tokiu atveju sutaupo Jums šiek tiek vietos, o įrengimo prasme kaina tampa vis draugiškesnė (montuojant bide, Jums visgi reikės – potinkinio bide rėmo, maišytuvo, sifono ir pačios bide). Priklausomai nuo išsirinktų daiktų, tokio komplekto kaina apytiksliai sieks nuo 400€, dar tiek pat kainuos ir pats klozetas su potinkiniu rėmu. Funkcionalesnį klozetą tuo tarpu galite įsigyti maždaug nuo 1500€.

Kokias papildomas funkcijas turi išmanieji klozetai? Žinoma viskas priklauso nuo pasirinkto gamintojo ir modelio, tačiau dauguma jų turi šias:

 • Lėtai nusileidžiantis dangtis (slopinamieji vyriai)
 • Automatinis dangčio pakėlimas priėjus
 • Valdymo pultelis
 • Programėlė telefone
 • Naktinis pašvietimas
 • Naudotojų profilių išsaugojimas
 • Automatinis nemalonių kvapų ištraukimas
 • Šildoma sėdynė

Išmaniojo klozeto tipai

 • Išmanus tik dangtis

Tai tipas, kuomet pats puodas yra tik keramikos gaminys su specialiai pritaikytais tvirtinimais. Visą darbą atlieka klozeto dangtis su mechanizmais ant jo. Nors stiliaus skonis skiriasi, šio tipo klozetai atrodo gana futuristiškai mūsų vonios kambariuose. Vyraujantis skandinaviškas minimalizmas sunkiai įsivaizduojamas su tokiais masyviais elektronikos produktais.

 • Išmanus pats klozetas

Tai priimtiniausias sprendimas mūsų vonios kambario stiliaus supratimui. Tokie klozetai sukomplektuoti taip, jog atrodytų kaip standartiniai klozetai, tačiau šiek tiek prailginti, jog būtų vietos sutalpinti visus mechanizmus.

Siekiant prisitaikyti prie Europietiško stiliaus supratimo, gamintojai kiek sumažina funkcionalumą, lyginant su klozetais, kurie atrodo kaip iš futuristinio filmo (ar erdvėlaivio).

Geberit Sela Išmanusis klozetas su "Soft Close" dangčiu
Geberit Sela Išmanusis klozetas su “Soft Close” dangčiu

 

 • Klozetas tik su bide funkcija

Nors vadinti šio tipo klozetus išmaniaisiais negalima, pagrindinį funkcionalumą jie vistik turi. Kalbame apie integruotą bide dušelį. Pasirinkimas tikrai platus (Vitra, Ideal standard) tačiau šį kartą plačiau aptarsime mūsų akimis optimaliausią variantą – Tece One klozetą. Kodėl jis vertas dėmesio?

 • Jokio vandens bakelio, jokios maitinimo jungties, jokio katilo;
 • Lengvas montavimas, valdymas ir priežiūra;
 • Mažiau technologijų, bijantiems sudėtingesnių elektros instaliacijų;
 • Kompaktiški matmenys;
 • Patrauklus kaina, lyginant su kitais gamintojais.


Tai tiesiog gera alternatyva tiems, kam svarbu higiena, tačiau nesuprantami klozetai su pulteliais. Klozetui nereikalinga elektros energija – iki jo turi būti atvestas karšto ir šalto vandens įvadai. Tai tarsi maišytuvas inegruotas klozete. Jokių specialių efektų – tiesiog paprastas, elementarus funkcijos išpildymas. Daugiau šiame vaizdo įraše:

Ko reikia, norint sumontuoti išmanųjį klozetą?

Yra trys svarbūs momentai, kuriuos būtina apgalvoti ir įrengti tinkamai:

Elektros, vandentiekio ir nuotekų įvadai;

Dažniausiai išmanieji klozetai reikalauja maitinimo šaltinio, jog galėtų atlikti visas funkcijas. Todėl reikia elektros įvado (220V AC / 50Hz) atvestų laidų. Natūraliai, kaip ir prie visų klozetų – reikalingas šalto vandens įvadas, vandeniui į bakelį bei nuotekų vamzdis.

Potinkinis modulis, skirtas prijungti išmanųjį klozetą;

Neatsiejama pakabinamo puodo dalis – potinkinis WC rėmas. Savyje jis laiko vandens nuleidimo ir prileidimo mechnizmus. Išmanieji klozetai

reikalauja kiek patobulintų rėmų, tad tai nelengva užduotis jį išsirinkti. Labai atsargiai reikėtų rinktis mažiau žinomus gamintojus, neturinčius atstovų bei serviso Lietuvoje. Tikėtina, jog vėliau nesumontuosite išmanaus klozeto ant tokio rėmo, gausite mažai informacijos apie priežiūrą, o sugedus turėsite vargo ieškant pagalbos bei atsarginių dalių.

Suprantama, jog pasirinkti patiems bus sudėtinga, o neteisingi pasirinkimai kainuoja ne tik pinigus, tačiau ir brangų laiką. Siūlome pasikonsultuoti su mūsų komanda (kontaktai), jei domina išmanusis klozetas.

Erdvė aplink klozetą;

Visi elektriniai prietaisai turi būti saugiu atstumu nuo vandens šaltinių, todėl reikia turėti pakankamai vietos vonios kambaryje, norint saugiai, pagal rekomendacijas sumontuoti ir džiaugtis klozetu.

Saugus atstumas nuo vonios ar dušo kabinos, turėtų būti kiek didesnis už 60cm. Suprantama, gamintojai nerizikuoja, tad visi klozetai atitinka saugos standartus, tačiau papildomo saugumo ir rekomendacijų privalu laikytis.

Vonioje esančios zonos. Elektrinius prietaisus geriausia montuoti 60cm už 1 zonos

Ar reikia ypatingos priežiūros išmaniajam klozetui?

Gamintojai stengiasi kurti išmaniuosius klozetus taip, jog būtų kuo mažiau ir lengvesnės priežiūros. Suprantama, jog elektronika ir judančios dalys – jautrus dalykas. Visi gamintojai pritaria ir rekomenduoja namuose visų pirma turėti grubaus valymo filtrus. Tai pirma vieta, kuri apsaugo sistemos dalis nuo stambesnių šiukšlių iš vandentiekio sistemos.

Antroji – nukalkinimo sistema. Žmogaus organizmui tai nėra toks nesveikas dalykas kaip, kad prietaisams. Dažniausiai išmanieji klozetai turi indikatorius ir atėjus laikui įspėja, jog reikia nukalkinti sistemą.

Priklausomai nuo gamintojo, rekomenduojama keisti bide purkštukų antgalius, dėl natūralaus nusidevėjimo. Žinoma, tai priklauso nuo modelio bei gamintojo, todėl būtina perskaityti instrukcijas prieš naudojant klozetą!

Pačios keramikos bei sėdynės priežiūra išlieka tokia pat, kaip ir standartiniems klozetams – nenaudoti agresyvių ar abrazyvinių dalelių turinčių chemijų bei šiurkščių, galinčių pažeisti paviršių medžiagų. Dažniausiai pakanka skysto muilo, švelnios, sudrėkintos šluostės. Taip pat galima naudoti chemiją, kurią rekomenduoja pats gamintojas.

Nors iš pirmo žvilgsnio tai atrodo gana sudėtingas darbas – tikrai taip nėra. Gamintojai puikiai supranta, jog niekas nenori praleisti pusę dienos, bandant tinkamai išvalyti ir prižiūrėti vieną klozetą.

Išmanieji klozetai Lietuvoje. Palyginimas 2020-ieji

  Villeroy&Boch Viclean 100 Grohe Sensia Arena Duravit Sensowash Geberit Aquaclean
Sela
Laufen Cleanet riva Roca In-wash Tece one
Bide funkcijos
Galinis apiplovimas
Apiplovimas Moteriai  
Pulsuojantis dušelis  
Reguliuojama srovė
Reguliuojama temperatūra
Džiovinimo funkcija          
Komfortas
Lėtai nusileidžiantis dangtis (slopinamieji vyriai)
Automatinis dangčio pakėlimas priėjus            
Valdymo pultelis  
Programėlė telefone        
Naktinis pašvietimas    
profilių išsaugojimas programėlėje      
Automatinis nemalonių kvapų ištraukimas          
Šildoma sėdynė              
Higiena
Automatinis purkštukų apiplovimas
Papildoma danga ant keramikos, lengvai priežiūrai        
Sumažintas klozeto apvadas (“Rimless”)
Lengvai nuimamas dangtis  
Paslėpti purkštukai
Techninės specifikacijos
Dydis 595x385x400 600x375x465 570×373 565x375x395 600x355x505 562x390x476 410x358x395
Elektros įvadas 220 to 240 V, 50 Hz 220 to 240 V, 50 Hz 220 to 240 V, 50 Hz 230 V AC 220 to 240 V, 50/60 Hz 220 to 240 V, 50/60 Hz  
Vandens slėgis 0,1 to 1 Mpa 0.05 – 1 MPa 0,07 – 0,75 MPa 0.05 – 1 MPa 0,1 to 1 Mpa 0.05 – 0.9 Mpa  
Energijos suvartojimas 1344 W   1650 W 1850W 1400 W 1700 W
Priežiūra
Purkštukų keitimas Yra galimybė, tačiau rekomendacijų keisti nėra. Keičiamas purkštukas Keičiamas purkštukas   Keičiamas purkštukas    
Klozeto valymas skystu muilu ir šluoste skystu muilu ir šluoste skystu muilu ir šluoste skystu muilu ir šluoste skystu muilu ir šluoste skystu muilu ir šluoste skystu muilu ir šluoste
Visos sistemos priežiūra Yra indikatorius, rekomenduojama nukalkinti sistemą. reikia nukalkinti sistemą   Yra nukalkinimo sistema Yra indikatorius    
Dangčio priežiūra Lengvai nuimamamas dangtis, priežiūra su muilu bei šluoste Nuimama tik viršutinė dangčio dalis,priežiūra su muilu bei šluoste Lengvai nuimamamas dangtis, priežiūra su muilu bei šluoste Lengvai nuimamamas dangtis, priežiūra su muilu bei šluoste Lengvai nuimamamas dangtis, priežiūra su muilu bei šluoste Lengvai nuimamamas dangtis, priežiūra su muilu bei šluoste  
Montavimas
Tinka didžiųjų gamintojų pritaikyti rėmai (Viega, Tece, Geberit) ne
Ar reikia specialių įgūdžių, montuojant klozetą ne taip ne ne ne ne ne
Instrukcijos

Duravit_sensowash

Image 7 of 7