Ar žinojote, jog žmogus per savaitę vidutiniškai suvalgo bankinę kortelę?

Mes žinome, kad plastikas niokoja laukinę gamtą ir kamuoja mūsų vandenynus, tačiau iki šiol mes labai mažai žinojome, kokį poveikį mikroplastikas daro žmonėms. 2019 metais pasaulinės organizacijos atlikusios tyrimus išsiaiškino, kad vidutiniškai kiekvienas iš mūsų kiekvieną savaitę išgeriame maždaug 5g mikroplastiko, kas prilygsta kreditinei kortelei (wwf.panda.org).

Kas yra mikroplastikas?

Plastiko yra visur. Ir didžioji jo dalis baigiasi vandenynuose, upėse ar ežeruose. Laikui bėgant jis suskaidomas iki tokių smulkių dalelių, jog plika akimi sunkiai pastebėsite (tai gali būti net iki 5mm dydžio plastiko gabaliukai). Kita dalis mikroplastiko pagaminama specialiai kosmetikos pramonei – ji naudojama dantų pastose ar kūno šveitikliuose, kuriuose jaučiamas grūdėtumas.

Atlikus tyrimą (ataskaita), paaiškėjo, jog didžiausias kiekis į mūsų organizmą patenka geriant vandenį (kitos patekimo galimybės: jūros gėrybės, druska, alus). Kodėl? Toli ieškoti net nereikia – puikiai visi žinome apie neseniai į viešumą iškilusias ekologines katastrofas bei skandalus. Kaip kad įmonės, teršiančios kuršių marias bei upes Utenoje ar Anykščiuose. Pro mūsų valymo įrenginius, deja praeina net ne smulkios, o stambios plastiko dalelės. Visa tai kas neišvalyta, grįžta į mūsų namus ir butus per gruntinius vandenis.

Žinoma, nemažą dalį visų šių mikroplastikų mūsų kūnas filtruoja ir pašalina, tačiau augant kiekiams, natūralu, jog mūsų organizmui taps vis sunkiau apsivalyti. Mažos ir niekur neišnykstančios dalelės kaupiasi mūsų organizmuose ir tik laiko klausimas, kuomet tai atsispindės mūsų sveikatoje.

Ką mes galime padaryti?

Visų pirma atsakingiau žiūrėti į savo vartojimo įpročius, šiukšlių rūšiavimą ir kritiškiau rinktis kasdieninius produktus. Žinoma, tai bus maža paguoda mūsų gamtai, tačiau net vienas žmogus gali pakeisti labai daug. O kalbant apie sveikatą ir geriamo vandens naudojimą, virtuvės technikos gamintojas Franke 2019 metų pabaigoje pristatė unikalų ir patentuotą filtrą, kuris ne tik filtruoja mikroplastiką, kvapus ir skonį, tačiau kartu yra ir mažiausias pasaulyje. Visi mes norime estetikos, ekologijos ir kuo mažiau priežiūros. Šis virtuvinis maišytuvas būtent tą Jums ir siūlo.

Franke Vital Capsule Filter J-spout maišytuvas plautuvei

 

Franke Vital Capsule Filter maišytuvas plautuvei (tik filtruotam vandeniui)
Franke Vital Capsule Filter maišytuvas plautuvei (tik filtruotam vandeniui)
Franke Vital Capsule Filter – Semi-Pro maišytuvas plautuvei
Franke Vital Capsule Filter J-spout maišytuvas plautuvei
Franke Vital Capsule Filter J-spout maišytuvas plautuvei