Kiek kainuoja įsirengti vonios kambarį?

[vc_row type=”in_container” full_screen_row_position=”middle” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” overlay_strength=”0.3″ shape_divider_position=”bottom” bg_image_animation=”none”][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_link_target=”_self” column_shadow=”none” column_border_radius=”none” width=”1/1″ tablet_width_inherit=”default” tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][vc_column_text]

Vonios kambario kaina 2020 metais

Vonios kambario įrengimo kaina yra gana individuali ir priklauso nuo Jūsų erdvės dydžio, inžinerinių sprendimų ir estetikos bei išskirtinumo. Tačiau iš praktikos galime teigti, jog ekonominį, kokybišką vonios kambarį (maždaug 5 kv. m dydžio) bute nuo A iki Z galima įsirengti už maždaug 3500–5500 €.

Norėdami daugiau individualumo bei išskirtinių gaminių, vonios kambariui turėsite skirti nuo 5500 €. Name vonia brangiau kainuos ne vien tik dėl didesnės kvadratūros, bet ir dėl papildomų darbų, pavyzdžiui, vandens šildymo įrengimų.

Straipsnyje rasite informacijos, kiek kas gali Jums kainuoti. Primename, jog kainos – santykinės ir nuolat kintančios, tad pateikiame tik preliminarius skaičiavimus, remdamiesi savo bei partnerių patirtimi. Skaičiavimų lentelė – straipsnio apačioje!

Straipsnio turinys:

 • Bendroji informacija;
 • Medžiagų vonios kambariui kaina;
 • Santechnikos prekių kaina;
 • Paslaugų kainos įsirenginėjant vonią.

Vonios patalpa – viena svarbiausių viso buto ar namo erdvių. Suprantant, jog vonios kambarys privalo būti funkcionalus, o prietaisų keitimas – reikalauja lėšų bei laiko, daugelis skiria kiek didesnį biudžetą, lyginant su kitais kambariais. Norint suderinti funkcionalumą bei stilių, labai populiaru tampa samdytis interjero dizainerius. Apie tai, parašysime atskirą straipsnį.

Pastaruoju metu šiek tiek didėjo įvairių statybinių medžiagų kainos, bet tai dar ne didžiausias iššūkis, palyginus su itin šoktelėjusiomis paslaugų kainomis. Tad kiek gali kainuoti įsirengti vonios kambarį šiemet?

Parengėme preliminarią 5 kv. metrų dydžio vonios kambario bute sąmatą (bendras visų sienų ir lubų plotas – ~23 kv. m).

Vonios kambario įrengimo kainas skaičiavome remdamiesi:

 • Klientų ir dizainerių, su kuriais bendradarbiaujame, patirtimi;
 • Lietuvos interneto portaluose pateikiama informacija;
 • Internete meistrų nurodomais įkainiais.

Bendrą sąmatą suskirstėme į 3 segmentus: medžiagos, santechnikos prekės ir meistrų paslaugos.

Medžiagų vonios kambariui kaina

Plytelės.

Kokybiškesnių plytelių kaina – nuo 20 €/kv. m. Ir nors galima rasti ir 60–80 € kainuojančių plytelių, kokybe jos nedaug lenkia pigesnes plyteles. Renkantis brangius variantus, dažnai mokama už vardą ir išskirtinį dizainą. Tad optimalus plytelių kainų vidurkis – 25 €.

Medžiagos, reikalingos klijuojant plyteles.

Klijuojant plyteles prireikia įvairių medžiagų ir pagalbinių priemonių:

 • plytelių klijų;
 • specialaus grunto, kuriuo dengiamas gipso kartono plokščių paviršius;
 • specialių kryžiukų plytelėms atskirti;
 • glaisto siūlėms.

Pagrindinėms medžiagoms, neskaičiuojant įrankių kainos, prireiks dar apie 400 €.

Gipso kartono plokštės.

Joms turėtų užtekti ~80 €.

Santechnikos prekių vonios kambariui kaina

Klozetas.

Grohe Euro Ceramic pakabinamas unitazas
Grohe Euro Ceramic pakabinamas unitazas

Didžioji dalis įsirenginėjančių vonios kambarį renkasi pakabinamus klozetus, montuojamus kartu su potinkiniu rėmu. Tai lemia lengvesnis daikto apvalymas, vizualiai didesnė vonios kambario erdvė bei minimalistinis vaizdas. Klozeto kainos svyruoja nuo 50€ iki 1000€, tačiau standartinio, estetiško ir patvaraus klozeto vidutinė kaina apie 350 €.

Potinkinis rėmas papildomai gali kainuoti nuo 200 iki ~1300 €, tačiau dažniausiai pasirenkami kainuojantys ne daugiau nei 250 €.

Kalbant apie pastatomus klozetus, jų pastatymas kainuoja kiek pigiau – vidutiniškai apie 400€.

Praustuvas.

Praustuvų kainos labai svyruoja nuo pasirinkto tipo (montuojami po stalviršiu, laisvai pastatomi, pakabinami ar montuojami į baldus) bei praustuvėlio dydžio. Renkantis standartinį, niekuo neišsiskiriantį 60cm praustuvą kartu su spintele išleisite nuo 300€.

Renkantis pakabinamą praustuvą 60cm dydžio bei montuojant chromo blizgios spalvos sifoną po juo (kad atrodytų estetiškai), visa tai gali kainuoti nuo 110€.

Maišytuvai.

Renkantis maišytuvus, yra labai daug variacijų, nuo kurių priklauso kaina:

Kalbant bendrai – renkantis potinkinius sprendimus (potinkinės sistemos) turėtumėte numatyti kiek didesnį biudžetą, lyginant su įprastomis dušo sistemomis bei maišytuvais. Taip yra dėl potinkinių dalių kainų.

– Dušo/vonios maišytuvas- standartinis, termostatinis maišytuvas Jums kainuos vidutiniškai 150€.

– Dušo/vonios sistema – Žinoma viskas priklauso nuo pasirinktų matmenų, serijos, funkcijų ir spalvų, tačiau kalbant apie standartines dušo sistemas su 20-25cm skermens stacionariomis dušo galvomis, vidutinė kaina apie 300-400€.

– Praustuvo maišytuvas – Žemesni praustuviniai maišytuvai, montuojami į praustuvus, vidutiniškai kainuoja 70-100€. Montuojami į stalviršį šalia dubens, aukštesni – 150-200€

Rankšluosčių džiovintuvas.

Renkantis džiovintuvą (dar kitaip vadinamą – gyvatuką), kaina ir galimybės priklauso nuo Jūsų norų ir paruoštų prijungimų prie sistemos. Plačiau galima paskaityti šiame straipsnyje – 4 kriterijai, renkantis rankšluosčių džiovintuvą. Montuojant ekonominės klasės, baltos spalvos standartinį rankšluosčių džiovintuvą, sumokėsite iki 150€. Norint įmantresnių formų, spalvų ar išmanesnio valdiklio, turėtumėte skirti nuo 200€.

Terma Vipera rankšluosčių džiovintuvas

Dušas arba vonia.

Dušo sistemų kainos skiriasi priklausomai nuo konstrukcijų. Galima rinktis berėmes, pusiau rėmines ir rėmines konstrukcijas. Apie tai daugiau rašėme šiame straipsnyje. Įrengti dušo kabiną kainuoja nuo ~550 €. Žinoma, tai priklauso nuo pasirenkamų taškų – ar montuosite ant dušo padėklo, ar plytelių. Pasirinksite dušo lataką ar dušo trapą. Pasirinksite stumdomas ar varstomas dušo duris.

Ravak vonia Classic 170×70

Tuo tarpu montuojant ekonominės klasės vonią kaina gali būti šiek tiek mažesnė – ~450 €. Kainą lemia ir vonios tipas: pavyzdžiui, laisvai pastatomos vonios – gerokai brangesnės už kampines bei prie sienos montuojamas vonias. Kaina ženkliai išauga, jei renkatės akmens masės, Quaryl medžiagos vonią ar papildomai pasirenkama ir masažo sistema, kainuojanti maždaug nuo 900 €.

Baltijos Brasta dušo kabina Kristina

Santechnikos priedai.

Kampininiai ventiliai, sifonai, vonios ventiliatoriai.
Renkantis įprastus, standartinius gaminius kaina būtų iki 100 €

Paslaugų kainos įsirenginėjant vonią

Elektriko: nedidelėje vonioje elektriko pasaugos neturėtų atsieiti daugiau nei 50 €. Esminiai darbai – įrengti el. jungiklius, lizdus, prijungti šviestuvus. Žinoma, priklauso nuo Jūsų pasirinktų sprendimų. Jei norite turėti išmanųjį klozetą, elektroninį potinkinį bloką bei kitus išmaniuosius sprendimus, reikėtų įvertinti, jog be elektriko nepavyks apsieiti.

Santechniko: Remdamiesi partnerių patirtimi, standartiniems vonios kambariams santechniko paslaugoms reikėtų planuoti vidutiniškai apie 800 €.

 • Vandentiekio ir kanalizacijos prietaisų iki vieno prietaiso privedimas – 20–50 €.
 • Potinkinės dalies montavimas 90-140€
 • Praustuvo, klozeto montavimas – 30–70 €. Kaina didėja pasirinkus pakabinamą klozetą.
 • Dušo kabinos, vonios montavimas – 60–200 €.
 • Kiti smulkūs santechnikos darbai – nuo 20 €.

Plytelių klojėjo paslaugos

Plytelių klojimo paslauga gali kainuoti 7–20 €/kv. m. Tačiau plytelių klojėjai vidutiniškai prašo apie 15 €/kv. m. Šiuos skaičius įtraukėme ir į darbų sąmatą.

Plytelių klojimo kaina priklauso nuo regiono. Regionuose dirbančių meistrų įkainiai dažniausiai yra kiek mažesni, nei dirbančiųjų didmiesčiuose, nors paklausa ir didesnė. Palyginimui, didmiesčiuose konkurencija daug didesnė, tačiau ir kainos dėl aukšto gyvenimo lygio – gan didelės.

Kainą lemia ir patalpos, kurioje klojamos plytelės, ypatybės. Pavyzdžiui, meistras viena kaina išklijuos didelės svetainės grindis ir visai kitą kainą pasiūlys klodamas plyteles vonioje, kur darbus apsunkins vonia ar dušas, praustuvas, unitazas, o dar ir teks papildomai paslėpti viską, kas darko interjerą.

Dar vienas iš esminių veiksnių, lemiančių plytelių klojimo kainą – meistro patirtis. Pradedančiųjų meistrų, norinčių įgyti patirties, įkainiai įprastai bus mažesni nei kelerių ar net keliolikos metų patirtį turinčių plytelių klojėjų. Taip pat brangiau kainuoja meistrų komandos paslaugos.

Gipso kartono meistro paslaugos: gispskartonį klijuojantys meistrai paprastai savo paslaugas įkainoja 12 €/kv. m. Taigi bendra montavimo kaina – ~276 €.

 

Darbų kainos:  Kaina 1m² Viso
Elektrikas    
El. jungiklių, kištukinių lizdų, interneto, šviestuvų montavimas ir pajungimas    €        50.00
Santechnikas    
Vonios įrengimas    €     800.00
Plytelių klijuotojas  €       15.00  €     345.00
Gipso kartono montavimas:  €       12.00  €     276.00
Medžiagų kainos    
Plytelės  €       25.00  €     575.00
Su plytelių klijavimu susijusios medžiagos  €       18.00  €     414.00
Gipso kartono plokštės  €          4.00  €        80.00
Santechnikos prekės    
Vonios kambarys su vonia    €  1,600.00
     
VISO:  €  4,140.00

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]