Mažo vonios kambario interjeras. Ką galime padaryti?

[vc_row type=”in_container” full_screen_row_position=”middle” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” overlay_strength=”0.3″ shape_divider_position=”bottom” bg_image_animation=”none”][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_link_target=”_self” column_shadow=”none” column_border_radius=”none” width=”1/1″ tablet_width_inherit=”default” tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][vc_column_text] 

Ravak Vonia "Avocado"
Ravak Vonia “Avocado”

Optimalūs sprendimai mažame vonios kambaryje

Didesnis vonios kambarys turi nemažai privalumų, tačiau drąsiai galime pasakyti, jog beveik kas dieną sulaukiame klientų, kurie turi mažą vonios kambario patalpą ir sprendžia sunkius iššukius, kaip viską sutalpinti. Maži vonios kambariai vyrauja ne tik tarybiniais laikais statytuose blokiniuose namuose, bet ir naujos statybos kotedžuose ir daugiabučiuose: NT vystytojai itin optimaliai stengiasi išnaudoti kiekvieną metrą.

Tad kaip viską sutalpinti mažame vonios kambyje, visiškai neapribojant komforto?

Dušo Kabina "Vesta"
Dušo Kabina “Vesta”

Vienas labiausiai erdvę mažuose vonios kambariuose padedančių taupyti sprendimų – dušo kabinos.

Pastaruoju metu vietoje tradicinių dušo padėklų pasirenkamas kur kas paprastesnis ir racionalesnis sprendimas – grindys išklojamos plytelėmis suformuojant nuolydį. Po to belieka tik išsirinkti dušo kabiną arba sienelę.

  • Taupant erdvę palankiausia rinktis dušo kabinas stumdomomis arba į vidų sulankstomomis durelėmis.
  • Vienos kompaktiškiausių – pusapvalės dušo kabinos, tačiau rinkdamiesi atkreipkite dėmesį, kad kabina būtų pakankamai erdvi.
  • Ir, galiausiai, geriau rinktis dušo kabiną skaidraus stiklo sienelėmis: šis sprendimas taip pat padės optiškai padidinti erdvę.

Plačiau dušo kabinų pasirinkimo kriterijus apžvelgėme šiame straipsnyje.

 

Dušas mažame vonios kambaryje – ne vienintelis sprendimas

Labai dažnai įsirenginėjantieji mažą vonios kambarį mano, kad vienintelis jų atveju tinkamas sprendimas – dušo kabina. Tačiau šiuolaikiniai gamintojai siūlo įsigyti kampines arba specialios asimetrinės formos vonias. Asimetrinė vonia puikiai įkomponuojama patalpos kampe, jos ilgis gali būti – nuo 140 cm, o plotis – nuo 75 cm.

 

Ravak Koncepcija "BeHappy"
Ravak Koncepcija “BeHappy”

„Ravak“ gamintojas sukūrė unikalias koncepcijas „Avokado“ ir “BeHappy”: patogios siaurėjančios formos vonia neapriboja prieigos prie praustuvo. Vonia pečių zonoje plati, o kojų – siaura: tokiu būdu racionaliai, neapribojant komforto maudynių metu, taupoma erdvė. Sukurti ir praustuvai tos pačios koncepcijos, tad puikiai derės tiek vizualiai tiek techniškai. Atminkite, vonios, praustuvai, baldai aštriais kampais mažame vonios kambaryje padidina traumų riziką.

Įprastas ar pakabinamas unitazas?

Mažame vonios kambaryje tiesiog nepakeičiami pakabinami klozetai. Jų bakeliai naudojant specialias potinkines sistemas paslepiami sienoje, todėl išvengiama bet kokių nereikalingų elementų, o ir priežiūra parastesnė, lengviau palaikyti švarą.

Geberit "Acanto" pakabinamas klozetas
Geberit “Acanto” pakabinamas klozetas

Atkreipkite dėmesį į klozetų formas: jos turėtų būti subtilios, suapvalintos, neužgriozdinančios erdvės. Visuomet mielai pakonsultuosime, kurie klozetai tinkamesni kompaktiškuose vonios kambariuose.

Savaime aišku, kad mažame vonios kambaryje atskira bidė netilps, tačiau iškart apsvarstykite galimybę įsirengti bidė dušelį.

Tres Bidete dušelis
Tres Bidete dušelis

Kuo dekoruoti mažo vonios kambario sienas?

Bene geriausias sprendimas vonios kambaryje – plytelės. Tačiau mažam kambariui rinkitės tik blizgias, atspindinčias šviesą plyteles. Pakartosime ir amžiną tiesą: tamsios spalvos optiškai mažina, o šviesios – didina:

  • Mažo ir langų neturinčio vonios kambario sienų tikrai nereikėtų išklijuoti vienspalvėmis tamsiomis, pavyzdžiui, juodomis plytelėmis.
  • Pilkos plytelės – jau visai kas kita: jas rinktis galima, bet nepamirškite įsigyti vieno didelio ar kelių mažesnių veidrodžių.
  • Išklijavę mažo vonios kambario sienas baltos spalvos plytelėmis rizikuojate, kad patalpa atrodys blankiai ir steriliai, tad galima rinktis dušo kabinas juodos spalvos rėmais, juodus maišytuvus, dušo galvutes, kitos spalvos aksesuarus, kitus kontrastą kuriančius elementus. Jei sienos baltos, baldai turėtų būti kito atspalvio. Labai tinka kad ir natūralios medienos.
  • Nepatartina rinktis ryškiais, spalvingais raštais margintų plytelių.
  • Plytelių formatas iš esmės pagrindinio vaidmens neatlieka, bet labiau tinka didesnės plytelės.

Mažo vonios kambario baldai

Geriau rinktis ne laisvai pastatomas, bet pakabinamas vonios spinteles. Kai grindų plotas neapstatytas, pati patalpa atrodo erdvesnė, o ir lengviau valyti grindis. Klientai lieka itin patenkinti Kame vonios spintele “Duet”. Jos gylis su praustuvu – 40cm, tad nuo standartinių ji plonesnė 5-10cm. Mažame vonios kambaryje tai turi itin didelę reikšmę.

Vonios spintelė Kame "Duet"
Vonios spintelė Kame “Duet”

Dar vienas tinkamas variantas – siaura virš praustuvo kabinama spintelė su veidrodžiu: joje galėsite susidėti būtiniausius vonios reikmenis, tad paviršiai bus mažiau apkrauti. Labai tiktų ir nišos sienoje.

Mažame vonios kambaryje galite drąsiai rinktis atviras lentynas. Tiek spintelę, tiek ir lentyną galima kabinti ir virš klozeto bei skalbimo mašinos – taupykite erdvę. Tačiau būkite atsargūs – atvirų lentynų pernelyg neapkraukite daiktais. Vonioje reikėtų laikyti tik asmeninei higienai skirtus reikmenis. Dar vienas sprendimas – vietoje lentynų tinka pakabinami krepšeliai su siurbtukais: krepšelių vietą kaskart galima keisti.

Dar keli svarbūs niuansai

Labai dažnai skalbimo mašinos būna paslepiamos ir gražiai įsilieja į bendrą vonios kambario interjerą. Bet pagalvokite, galbūt yra galimybių skalbimo mašiną pastatyti kitoje patalpoje: tokiu atveju pakaks vietos įsirengti didesnei voniai.

Ir galiausiai nepamirškite pasirūpinti tinkamu apšvietimu, veidrodžiu ir bendru mikroklimatu. Tvyrant nemaloniai prieblandai ar įsiveisus pelėsiui nublanks net ir pats gražiausias interjeras ir patys originaliausi sprendimai.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]